החיים שאחרי ניתוח פלסטי גניטלי

לאחר התלבטויות והתייעצויות במידה והחלטת לעבור ניתוח פלסטי גניטלי בלב שלם, ולאחר ההתאוששות בבית החולים שעורכת בדרך כלל רק מספר שעות בודדות ולא מצריכה כלל אישפוז בבית החולים, תשוחררי לביתך.

מרגע זה תחל תקופת החלמה שאורכת בדרך כלל מספר ימים בודדים.

לאחר ניתוח וגינלי, בהנחה ולא נרשם שום סיבוך, ניתן, לאחר מספר ימים בודדים, לחזור לשיגרת החיים ולעבודה כאילו דבר לא קרה.

עם זאת, ישנם ניתוחים כגון הקטנת השפתיים הפנימיות בהם מומלץ לחכות מעט יותר זמן, בדרך כלל לא יותר מחודש ימים, עד החזרה לפעילות מינית על מנת לתת לאיזור המנותח את הזמן להחלים כראוי ולא לפגוע בתוצאות הניתוח.

הרופא המנתח ינחה אותך עוד טרם מועד הניתוח בכל הקשור לתקופת ההחלמה בביתך כך שתוכלי להערך אליה כראוי. חשוב להבין כי ניתוחים פלסטיים גניטליים נחשבים להליך רפואי פשוט וקליל באופן יחסי ולכן ההחלמה מהם בדרך כלל לא מצריכה יותר ממספר ימים בודדים ולא מלווה בכאבים רבים.

במידה ותחושי חוסר נעימות או כאבים בתקופת ההחלמה ניתן כמובן ליטול משככי כאבים להקלה אך נשים רבות עוברות את מספר ימי ההחלמה מבלי להזדקק למשככי כאבים כלל.

לאחר מספר ימים כשתחזרי לשגרה, לא יוכלו לזהות שעברת ניתוח באיזור רגיש כל כך.

לניתוחים פלסטיים גניטליים ישנן תוצאות אסתטיות שניתן לראות כבר סמוך לתום הניתוח ומספר ימים לאחר שהאיזור נרגע והתפרים מתחילים להיספג בגוף ניתן להתרשם אף יותר מהתוצאות הנראות. מאחר ונשים רבות פונות לניתוח פלסטי גניטלי כתוצאה מחוסר שביעות רצון מבחינה אתסטית, הניתוח משיג את תוצאותיו באופן מיידי. עם זאת, חשוב מאוד לתאם ולשוחח עם הרופא המנתח טרם הניתוח על התוצאות הרצויות ועל הציפיות מהניתוח על מנת שלא תחווי אכזבה. ככל שידע המנתח יותר מה הם רצונותיך כך יוכל לבצע את הניתוח לשביעות רצונך או להתאים את ציפיותיך למצב אליו ניתן להגיע בהתאם לתנאים הקיימים.

אחרי החלמה קצרה וכחלק מהתוצאות המיידיות אליהן תחשפי, סביר להניח שזמן קצר לאחר הניתוח תרגישי גם את השינוי הנפשי שיחול בך. לאט לאט תוכלי להשיב לעצמך את הביטחון העצמי בגופך, ותפסיקי לחוש מבוכה הן בחיי היום יום והן ברגעים אינטימיים בחייך האישים. אם נמנעת עד לניתוח מלבישת בגדים צמודים או מביצוע ספורט כזה או אחר, אחרי הניתוח זה הזמן לשינוי. הניתוח טומן בחובו שינוי נפשי שהינו כמובן מלווה בתהליך מעט ארוך יותר מהשינוי הפיזי שתחושי אך עם זאת ככל שתהי מרוצה יותר מתוצאות הניתוח כך תוכלי לשוב להיות בטוחה בגופך, להיות משוחררת וחופשיה ללבוש בגדים כרצונך, ולהתנהג כרצונך.

גם בתחום יחסי המין סביר שתרגישי שינוי לטובה כבר לאחר ההחלמה מהניתוח. ישנן נשים הנמנעות מקיום יחסי מין מאחר והן חשות מבוכה לגבי מראה הפות שלהן, לאחר הניתוח תוכלי לאט לאט להשתחרר מהמחשבות אליהן את רגילה, לעשות שינוי ולהיפתח יותר גם בתחום המיני.

בנוסף, ישנן נשים אשר כתוצאה משינוי נרכש בגופן הפסיקו להרגיש נוח בזמן קיום יחסי המין או שסובלות מירידה באיכות חיי המין שלהן הן עבורך והן עבור בן זוגן. במקרים אלה, ניתוח פלסטי גניטלי יכול לתרום ולשפר חזרה את חיי המין ולהדליק בהם את מה שאולי כבה.

חשוב לציין, כי לא תמיד הירידה באיכות חיי המין היא תוצאה של משהו שניתן לשנות בניתוח פלסטי גניטלי. יכולים להיווצר משקעים ריגשיים בין בני הזוג המשפיעים על כך או התרחקות שנובעת ממקור אחר. אך אם לא בסיבות אלה מדובר, הרי ששינוי המראה האסתטי, בנוסף לביטחונך העצמי שישוב והשינוי הפיזיולוגי שיתרחש באיבר מינך עלולים בהחלט לתרום לחיי המין שלך.

 

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

4 שאלות גולשים בהמשך העמוד

10/01/2017

הצרת נרתיק.

שלום אני בת 44, אחרי שלוש לידות. רציתי לדעת מה ההבדל בין תוצאות הניתוח בלייזר לבין ניתוח רגיל להצרת הנרתיק. מבחינת ההחלמה ברור שעדיף בלייזר וכן שבלייזר צריך לעבור מדי פעם שזה ממש בסדר, ולכן תהיתי האם יש הבדל … משום שישנם רופאים שעדיין מעדיפים ניתוח רגיל.

ד"ר שרגא וקסלר

לרוב הרופאים אין את המכשור, הן מבחינת מחירו והן מבחינת ההכשרה המיוחדת שיש לעבור ולכן ברור שימשיכו לנתח. תוצאות הלייזר הן מעולות וההצלחה היא מעל ל 90%. 

אני מאפשר לאישה לעבור את הלייזר ואם לא תהיה מרוצה אנתח אותה והתשלום ששלמה על הלייזר יקוזז.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
08/03/2015

חיילת בשירות חובה

שלום, אני מעוניינת לעבור ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות, האם הדבר אפשרי בזמן הצבא מבחינת ביטוח וכו?
האם אוכל להתנתח ללא ידיעת הצבא וללא ידיעת משפחתי?
האם לדעתך אוכל להשאר בבית לאחר הניתוח עוד כיום ולחזור לאחר מכן לבסיס (העבודה הינה משרדית בישיבה ממושכת)?

ד"ר שרגא וקסלר

האם הדבר אפשרי בזמן הצבא מבחינת ביטוח וכו? = איני יודע
האם אוכל להתנתח ללא ידיעת הצבא וללא ידיעת משפחתי?= נא בררי
האם לדעתך אוכל להשאר בבית לאחר הניתוח עוד כיום ולחזור לאחר מכן לבסיס (העבודה הינה משרדית בישיבה ממושכת)?= אפשרי


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
02/09/2014

תחושת צריבה לאחר ניתוח הקטנת נרתיק

אני נמצאת כבר חודשיים לאחר ניתוח הצרת נרתיק ולאחרונה החלו לי גירודים ואודם בנרתיק ותחושת צריבה קלה. האם זה יכול להיות כתוצאה מהניתוח? האם עליי לדאוג? ומה יש לעשות בנידון?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

התופעות שתארת אינן מוכרות לי כאופייניות לאחר ניתוח להצרת נרתיק. כדאי לגשת לבדיקה. אולי יש זיהום כל שהוא?

בברכה,


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
14/08/2014

ניתוח פלסטי גניטלי לאישה דתייה

שלום, אני אישה דתייה ונשואה. אני לא אוהבת את הצורה של הוגינה שלי כי היא רופסת ולא מעוצבת כמו שצריך. חשבתי רבות על ניתוח פלסטי גניטלי אולם יש הסתייגויות רבות מבחינת הדת על ניתוחים פלסטיים.
האם יצא לך לבצע ניתוחים שכאלה על בחורות דתיות?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,
האם יצא לך לבצע ניתוחים שכאלה על בחורות דתיות?= כן. לא ידעתי שיש מגבלות של הדת על סוג הניתוח.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה

שאלות נוספות בנושא: החיים שאחרי ניתוח פלסטי גניטלי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים