ניתוחים פלסטיים גניטליים – הסיכונים

ניתוחים פלסטיים גניטליים הם בגדר מגמה הולכת וגוברת בקרב הנשים בישראל בשנים האחרונות. ההחלטה לביצוע ניתוח פלסטי, וניתוח פלסטי באיזור אברי המין על אחת כמה וכמה, היא החלטה לא פשוטה עבור רוב הנשים.

יתכן ואת שוקלת לבצע ניתוח זה בשל פגיעה שאת חשה בביטחון העצמי שלך כתוצאה מפגם מולד איתו את מתמודדת כבר שנים רבות ויתכן כי השינוי הנרכש עם השנים בצורת הפות או הנרתיק הוא זה שמתסכל אותך מאחר ואת זוכרת כי פעם זה לא היה ככה.

ברוב המקרים, ניתוחים פלסטיים גניטליים הם אינם צורך רפואי אלא יותר נובעים מתוך חוסר שביעות רצון מהנראות של איזור הוגינה, מפגיעה בדימוי העצמי ומתחושות של מבוכה.

כאשר מדובר בהליך לצורך רפואי, כמו לדוגמה בנשים בהן קרום הבתולין הינו אטום לחלוטין ועלול לגרום לסיבוכים באיזור הוגינה, ההחלטה על ביצוע הניתוח ככל הנראה פשוטה יותר.

אך כאשר מדובר בניתוח קומסטי, שעל פניו אין בו הכרח, ההחלטה על ביצוע ניתוח כרוכה בהתלבטויות קשות.

על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורך לגבי ניתוח פלסטי גניטלי חשוב לברר מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח וכן, לגשת לגניקולוג שמיומן בתחום זה על מנת שייעץ לך, בהתאם לבדיקה שיבצע ושיחה איתך, האם הניתוח מתאים ונכון עבורך.

ככלל, לכל ניתוח יש את הסיכונים הטמונים בו מעצם היותו ניתוח ומעצם ההליך הכירורגי המתרחש. הסיכונים נובעים הן כתוצאה מההרדמה, בדגש על מקרים בהם הניתוח כרוך בהרדמה כללית והן מהתערבות כירורגית באיזור שיכולה להוביל לסיבוכים במידה ונעשת על ידי מנתח לא מיומן. עם זאת, רוב הניתוחים הפלסטיים הגניטליים יכולים להתבצע גם ללא הרדמה כללית, דבר המקטין משמעותית את הסיכונים הכרוכים בהרדמה. במידה ובחרת לעבור את הניתוח בהרדמה כללית, מתוך העדפות שונות, רצוי שתדעי כי עישון גורם לעלייה בסיכון במהלך הרדמה כללית לכן, מומלץ להפסיק לעשן מספר ימים לפני מועד הניתוח. בנוסף, על מנת להקטין את הסיכונים הכרוכים בהרדמה כללית לפני מועד הניתוח מתקיימת פגישה עם הרופא המרדים בה הוא ישאל אותך שאלות על אורח חייך, מצבך הבריאותי ובהתאם לכך יתאים לך את ההרדמה הנכונה עבורך.

בנוסף לסיכונים הכרוכים בכל ניתוח מעצם היותו כזה, יכולים להיות גם סיבוכים הרלוונטים לניתוחים וגינליים בפרט אך אלה הם בסבירות מאוד מאוד נמוכה.

בין הסיבוכים יכול להיווצר זיהום של האיזור המנותח מאחר ומדובר באיזור רגיש שבדרך כלל מלווה בחום ולחות שהם תנאים אופטימליים לזיהומים שונים. בנוסף יכול להיווצר דימום מהתפרים או הצטלקות לא נכונה של העור, וכן פגיעה עצבית מאחר ואיזור הוגינה הוא איזור המלא בעצבים ומנתח לא מיומן מספיק עלול לפגוע בהם ללא ידיעתו. במקרה שמדובר בניתוח פולשני כגון ניתוח לצניחת קירות הנרתיק תיתכן פגיעה באיברים סמוכים כמו שלפוחית השתן או החלחולת. עם זאת, סיכונים אלה הינם נמוכים מאוד.

על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים רצוי לפנות לגניקולוג המיומן ומנוסה בתחום כירורגיה פלסטית גניטלית. כמו כן, פירוט כל המידע הרפואי היכול להיות רלוונטי בפני הרופא על מנת שידע לקחת בחשבון ולהתאים כמה שניתן את הניתוח לצרכייך וכן, שטיפה של האיזור וספיגת הלחות ככל שניתן יכולים להקל על ההחלמה ולהפחית סיכוי לזיהומים. מעבר לכך, לאחר שתתאוששי מהניתוח ולפני השחרור לביתך ינחה אותך הרופא המנתח כיצד לנהוג באיזור עד להחלמה מלאה- חשוב להשמע להוראות הרופא המנתח. ניתן לדון עם הרופא המנתח על הסיכונים והסיבוכים והחשש שלך מהם טרם קביעת התור למועד הניתוח ולבקש הסבר על כיצד ניתן להקטין את הסיכונים.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

6 שאלות גולשים בהמשך העמוד

12/09/2015

ניתןח פחסטי

כמה עולה נתוח הצרת נרתיק

ד"ר שרגא וקסלר

תוכלי לקבל פרטים במרפאה   03-6956867


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
17/05/2015

בתולים

האם ניתן לעבור ניתוח לפתיחת הבתולים מרצון אישי ולא מבעיה רפואית?
ואם כן, אחרי ניתוח כזה ניתן לעשות סקס רגיל?
ומה העלויות?

ד"ר שרגא וקסלר

האם ניתן לעבור ניתוח לפתיחת הבתולים מרצון אישי ולא מבעיה רפואית?= כן
ואם כן, אחרי ניתוח כזה ניתן לעשות סקס רגיל?= כן
ומה העלויות?= ניתן לברר במרפאה ב 03-6956867


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
19/04/2015

הקטנה של שפתיים פנימיות

הי אני רוצה לעבור ניתוח להקטנה לשפתיים פנימיות . האם עדיף אחרי הריון ? וכמה עולה לעשות את הניתוח ?
וזמן החלמה ..

ד"ר שרגא וקסלר

עדיף אחרי הלידה ולגבי מחיר אנא התקשרי למרפאה שלנו 03-6956867


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
05/11/2014

אנטיביטיקה לאחר ניתוח גניטלי

היי,

אני בת 43 חושבת על ביצוע ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות הבולטות. רציתי לדעת האם כדי להפחית את הסיכון לזיהום ניתן לקחת אנטיביוטיקה לפני ואחרי הניתוח.

תודה רבה.

ד"ר שרגא וקסלר

אני לא נוהג כך.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
02/09/2014

נקודת הג'י וסרטן צוואר הרחם

שלום רב, אמי עליה השלום היתה חולה בסרטן צוואר הרחם ולכן אני נמצאת בקבוצת סיכון למחלה ארורה זאת. רציתי לדעת האם ניתוח להגדלת נקודת הג'י יכול להוות טריגר למחלה או לגרום להגדלת הסיכון לחלות בה?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

הגדלת נקודת הג'י אינה מוגדרת כניתוח. מדובר בהזרקת חומר מילוי המנפח את האיזור. בכל מקרה פעולה זאת אינה מעלה סיכון לסרטן כלשהוא.

בברכה,


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
14/08/2014

סיכוני ניתוח הקטנת שפתיים לילדה בת 10

היי, בתי בת ה-10 נולדה עם שפתיים פנימיות גדולות מאוד באיבר המין. היא כל הזמן מתלוננת על כאבים בשפתיים משום שהן משתפשפות לה עם הבגדים ופעמים רבות גם נפצע המקום ויורד לה דם.
אני מעוניינת להכניס אותה לניתוח להקטנת השפתיים אולם אינני מודעת לסיכונים שבניתוח זה עבור ילדה בגילה. האם היא יכולה לעבור את הניתוח?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

האם היא יכולה לעבור את הניתוח?] לא ניתן להשיב לשאלה ללא פגישת הכרות


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה

שאלות נוספות בנושא: ניתוחים פלסטיים גניטליים – הסיכונים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים