הצורך בניתוחים גניטליים אסתטיים

הצורך בניתוחים גניטליים אתסטיים נובע ממספר מקומות ואצל כל אישה הוא שונה. קיים צורך הנובע ממקום רפואי כלומר, כאשר קיימת פגיעה בתפקוד איבר המין ובתפקוד המיני העלולים להשליך על איברים נוספים כגון תפקוד שלפוחית השתן או בעיות וקושי בהתרוקנות הצואה כתוצאה מנפילת החלחולת שהינה חלק מהמעי הגס. תופעות אלה אופייניות בעיקר לנשים שחוות צניחה בקירות הנרתיק וכתוצאה מכך קיים צורך בניתוח גניטלי על מנת לתקן זאת.

צורך אחר לניתוח גניטלי טמון בסיבות אסתטיות המלוות בירידה בביטחון העצמי, בתחושות תסכול ובמבוכה העלולים להוביל גם לשינוי באורח החיים כמו המנעות מפעילות ספורטיבית, המנעות מלבישת בגדים צמודים או בגדים שעלולים להבליט את איזור הפות, המנעות מקיום יחסי מין ועוד. גם הצורך בהנאה מוגברת מיחסי מין הינו צורך נפוץ בקרב נשים העוברות ניתוחים גניטליים. ישנן נשים אשר כתוצאה ממבנה שונה של הפות אינן חוות הנאה וסיפוק בעת קיום יחסי מין. במקרה כזה, עלולות להופיע תחושות של תסכול עמוק הן עבור האישה והן עבור בן זוגה אשר לעיתים יכול אף לחשוב שמשהו לא בסדר בתפקודו ושהוא אינו יודע לספק את בת זוגתו. כיום ישנם ניתוחים פלסטיים גניטליים בעזרתם ניתן אף להגביר את הסיפוק מקיום יחסי מין לדוגמה על ידי הגדלת נקודת הג'י או חשיפת הדגדגן.

כל אישה מכירה את גופה ואת הפגמים שבו ויודעת מתי פגמים אלה גורמים לה לא לחיות את חייה כמו שאולי הייתה רוצה לחיות אותם או לוותר על דברים מסויימים בחייה כגון פעילות ספורטיבית. לכן, על אף שלא מדובר בניתוח מציל חיים והרבה פעמים לא מדובר גם על ניתוח שקיים בו צורך רפואי אלא יותר בניתוח פלסטי לצרכי אסתטיקה וביטחון עצמי, ניתוח פלסטי גניטלי, כמו כל ניתוח פלסטי אחר, יכול לשפר את התחושה שלך לגבי גופך ויכול להשיב לך את הביטחון העצמי ואת תחושת החופשיות המלווה בחורה השלמה עם גופה.

כיום, קיימים בתחום הפלסטיקה הגניטלית מספר ניתוחים שנועדו לענות על הצורכים הקיימים אצל נשים הן בפן הרפואי- עבור נשים החוות בעיות בתפקוד בעקבות מבנה אנטומי שונה, והן עבור נשים המעוניינות לעבור ניתוח פלסטי גניטלי לשיפור המראה האסתטי. בין ניתוחים אלה ניתן למצוא ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות במידה ואלה בולטות מאוד- תחום זה נקרא גם לביופלסטיקה והינו נפוץ מאוד בקרב נשים, ניתוח להקטנת והידוק השפתיים החיצוניות כאשר העור שם מאבד מצורתו והופך מדולדל, ניתוח להצרת הנרתיק כתוצאה מהתרחבות הנרתיק בזמן לידות המלווה לעיתים גם בצניחת קירות הנרתיק, שחזור קרום הבתולין עבור נשים המעוניינות להשיב אותו לפני מועד חתונתן או פתיחתו של קרום הבתולין במידה והוא מהווה בעייה רפואית ביציאת נוזלי הווסת, ניתוח פרינאופלסטי לעיצוב והידוק איזור הפרינאום שניזוק במהלך הלידות, ניתוח להגדלת נקודת הג'י וניתוח לחשיפת יתר של הדגדגן- שניהם גורמים להנאה מוגברת בזמן קיום יחסי מין.

ההחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי גניטלי היא איננה פשוטה עבור אף אישה. עם זאת, נשים רבות בוחרות שכן לעבור את הניתוח על מנת להשיב לעצמן את הביטחון העצמי ותחושת השלמות עם גופן אפילו כאשר מדובר באיברים האינטימיים ביותר. העצה הטובה ביותר עבורך, במידה ואת שוקלת לבצע ניתוח פלסטי גניטלי, היא לגשת לגניקולוג מיומן ובעל נסיון בתחום ניתוחים זה ולדבר איתו בפתיחות על הרצונות שלך, החששות שלך, השיקולים שלך והציפיות שלך מניתוח זה. חשוב לבחור רופא שתוכלי להרגיש בנוח איתו ולדבר איתו בפתיחות על מנת שיוכל לתת לך את חוות הדעת הכנה ביותר עבורך ולהציג בפניך את היתרונות והחסרונות בניתוח אותו את חושבת לעבור.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

שאלות נוספות בנושא: הצורך בניתוחים גניטליים אסתטיים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים