הקטנת השפתיים החיצוניות

בדומה לשפתיים הפנימיות בפות, גם השפתיים החיצוניות יכולות לעבור שינויים במראה שלהן ובצורתן. השפתיים החיצוניות של הוגינה מתחילות בערווה, במעלה הפות, ונגמרות באיזור הפרינאום- חיץ בין נקבים. הן החלק החיצוני ביותר של הפות ומתחתיהן מסתתרות השפתיים הפנימיות. השפתיים החיצוניות מורכבות בעיקר מרקמות שומן ורקמות רכות ולכן, עשויות לגדול ועורן נעשה לא מתוח ובעל מראה רפוי. נשים רבות אינן אוהבות את המראה של השפתיים החיצוניות שלהן ומאחר וזהו החלק הנראה ביותר מבין חלקי הפות, שכן הוא החיצוני ביותר, הן חשות מבוכה רבה עד כדי שהן נמנעות מקיום יחסי מין מתוך החשש מתגובת בן זוגן למראה או נמנעות מלבישת בגדי ים לדוגמה, כתוצאה מחשש שהשפתיים החיצוניות מאוד בולטות. אם את חשה שאת מזדהה עם תחושות אלה כדאי לשקול לגשת לייעוץ אצל רופא גניקולוג המיומן ובעל נסיון בתחום ניתוחים זה על מנת שיעריך כיצד ניתן לעזור לך.

שפתיים חיצוניות גדולות

למה השפתיים החיצוניות גדלות?

השפתיים החיצוניות הן למעשה רקמה עורית וככזו היא יכולה לשנות את המראה שלה כתלות במספר גורמים. כמו שעור הפנים, לדוגמה, מתקמט עם הגיל ולכל אישה יש נטייה שונה לקמטים בעור הפנים בהתאם לאורח חייה והרגליה, כך גם עור השפתיים החיצוניות בוגינה יכול לשנות את מראהו. במקרים רבים, עם התקדמות הגיל בדגש על הגעת לגיל המעבר המלווה בשינויים הורמונליים רבים בגוף האישה וכן, בעקבות לידות או שינויים דראסטיים במשקל כמו השמנה קיצונית או הרזייה קיצונית, עור השפתיים החיצוניות עלול להפוך לרפוי, מדולדל ולצבור שומן במקום שריר, דבר שיקנה לו מראה שאינו מתוח ואף רפוי.

למי ניתוח הקטנת ומתיחת השפתיים החיצוניות מיועד?

ניתוח למתיחת השפתיים החיצוניות מיועד לכל אישה שחשה כי השפתיים החיצוניות שלה רפויות ומדולדלות עד כדי הפרעה אסתטית הגורמת לה לפגיעה נפשית. כאמור, המצב בו רקמת העור מידלדלת והופכת רפויה נפוץ בעיקר בנשים אחרי לידות, או בגיל המעבר וכתוצאה מכך, לרוב מדובר בנשים בוגרות ולא בנערות בגיל ההתבגרות. עם זאת, במידה וחווית שינויים דראסטיים במשקל והינך צעירה יתכן וגם אצלך מראה השפתיים החיצוניות נפגע מכך ומומלץ לפנות לייעוץ אצל רופא גניקולוג המיומן ובעל נסיון בתחום ניתוחים זה שיעריך האם יש מקום לניתוח. ככלל, אין הגבלת גיל לביצוע הניתוח ובמידה שאת חשה שמראה השפתיים החיצוניות שלך גורם לך לביטחון עצמי ירוד כדאי לשקול ייעוץ עם רופא מומחה. הרופא, יעריך האם מדובר במצב שבו ניתוח יכול להקל עליך והאם את מתאימה לניתוח זה. הניתוח למתיחת והקטנת השפתיים החיצוניות למעשה מיועד לכל אישה אשר מרגישה חסרת ביטחון כתוצאה ממראה השפתיים החיצוניות ומבינה את ההשלכות של ניתוח קומסטי זה.

באיזה גיל לבצע ניתוח הקטנת שפתיים חיצוניות

מתי נכון לבצע ניתוח מתיחה לשפתיים החיצוניות

התשובה לשאלה מתי נכון לבצע את הניתוח למתיחת השפתיים החיצוניות היא אינדיבידואלית. אם הינך צעירה, אך סובלת מאוד ממראה השפתיים החיצוניות שלך דבר המפריע לך בחיי היום-יום מומלץ לשקול ייעוץ אצל רופא מומחה שיעריך את מצבך וימליץ לך האם לבצע את הניתוח. עם זאת, מאחר ומראה השפתיים החיצוניות עלול להשתנות עם השנים, כתוצאה מלידות והתקדמות הגיל, אולי תעדיפי, אם הדבר איננו מפריע לך יתר על המידה, לחכות עד לגיל בו תהיי אחרי כל השינויים הפיזיולוגיים ואז תשקלי מחדש ניתוח זה. כלומר, התשובה לשאלה מתי נכון לבצע את הניתוח למתיחת השפתיים החיצוניות תלויה בתחושותיך ובמידת המשמעות וכובד המשקל שאת נותנת למראה השפתיים החיצוניות.

ניתן כמובן לגשת לייעוץ אצל רופא מומחה בכל גיל, אך אם את מתחת לגיל 18 תצטרכי בהסכמת הוריך.

האופציות הקיימות למתיחת השפתיים החיצוניות

כיום, ישנה אופציה לעבור ניתוח למתיחת השפתיים החיצוניות של הוגינה במקרה שקיימים עודפי רקמת עור ורקמה רפויה ומדולדלת. בניתוח, המנתח מפשק את השפתיים החיצוניות, בכל שפה חיצונית הוא מבצע חתך פנימי בעזרת קרן לייזר ומוציא מהחתך הנוצר את עודפי השומן ואת עודפי העור, לאחר מכן מהדק המנתח את שאריות השפה החיצונית שנותרו כלפי פנים, כלומר לכיוון השפתיים הפנימיות ופתח הנרתיק, ליצירת שפה חיצונית בעלת מראה מתוח. בנוסף, קיפול השפה החיצונית כלפי פנים מאפשר יצירת התפר פנימי שנמצא בין השפה החיצונית לשפה הפנימית ונסתר מהעין. התפרים בהם משתמש המנתח הינם נמסים לתוך העור ואין צורך בהוצאה שלהם.

במידה שתרצי לראות כיצד נראות שפתיים חיצוניות לאחר ניתוח ההקטנה תוכלי לבקש מהרופא, במהלך פגישת הייעוץ איתו, להתרשם מניתוחים קודמים שביצע. כמובן שהרופא יציג לך תמונות רק לאחר שקיבל אישור בכתב מהנשים המנותחות להציגן.

ניתוח הקטנת שפתיים חיצוניות

מה קורה בניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות

טרם מועד הניתוח רצוי לדבר עם המנתח על הליך הניתוח עצמו ומה שצפוי לך ביום הניתוח.

ככלל, ניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות אורך 45 דקות- שעה וחצי כתלות במידת ההגדלה של השפתיים החיצוניות.

במהלך הניתוח יאולחש איזור הפות כך שלא תחושי כלל כאב. על מנת לאלחש את האיזור ניתן לבצע מספר סוגים של הרדמה. במידה שהינך מעדיפה לא להיות ערה במהלך הניתוח, תוכלי לעבור את הניתוח תחת הרדמה כללית.

אם תבחרי בהרדמה הכללית תצטרכי להגיע מספר ימים לפני מועד הניתוח לפגישה עם הרופא המרדים שלך על מנת לקבל הסבר על אופן ההרדמה. בפגישה איתו יפרט לך הרופא המרדים את תופעות הלוואי הכרוכות בהרדמה מסוג זה אך במידה שהינך בריאה סביר להניח שלא תסבלי מתופעות לוואי כלל. בנוסף יפורטו לך הסיכונים הכרוכים בהרדמה כללית. עם זאת, חשוב שתדעי כי הרופא המרדים במקרה של הרדמה כללית יהיה נוכח במהלך כל הניתוח על מנת לבדוק כי מדדי הדופק והנשימה שלך תקינים. תוכלי לעבור את הניתוח להקטנת שפתיים חיצוניות בהרדמה מקומית בה רק האיזור המנותח מורדם ומאולחש, בהרדמה איזורית על ידי אחלוש באמצעות זריקת אפידורל הניתנת לגב ומונעת את התחושה באיזור האגן והוגינה או על ידי הרגעה תוך ורידית בה חומר ההרדמה מוזרק ישירות אל הוריד ומגיע דרך הדם אל מערכת העצבים למניעת תחושת הכאב.

השיטה הטובה ביותר להרדמה תיבחר על ידיך בהתייעצות עם הרופא ותוסכם על שניכם טרם הניתוח. בנוסף, במידה ותעברי את הניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות בהרדמה איזורית או תוך ורידית, בדומה להרדמה כללית, גם במצבים אלה הרופא המרדים נוכח במהלך כל הניתוח.

לאחר תום הניתוח תועברי לחדר התאוששות שם תהי תחת השגחת הצוות הרפואי של בית החולים למספר שעות בודדות ותשוחררי לביתך להמשך ההחלמה עד לחזרה מלאה לשגרה.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

4 שאלות גולשים בהמשך העמוד

25/07/2016

הקטנת שפתיים חיצוניות

היי קראתי את מאמריך בכל הנושא אשמח לדעת מה עלות הניתוח

ד"ר שרגא וקסלר

תוכלי להתקשר ולברר 03-6956867


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
12/11/2014

ניתוח שפתיים חיצוניות בולטות

שלום רב,
אני סובלת משפתיים חיצוניות בולטות וזה מאוד מביך אותי וגורם לי לקיים יחסי מין רק בחושך מוחלט, בגלל זה אני מתעניינת בניתוח.

רציתי לדעת האם הניתוח כרוך בתפרים ואם כן, מתי מסירים אותם?

תודה.

ד"ר שרגא וקסלר

הסרת תפרים כ 10-15 יום אחרי


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
02/09/2014

הקטנת שפתיים

יש לי בעיה של שפתיים חיצוניות ממש ארוכות. זה מפריע לי בזמן המחזור בעיקר וגם זה נורא לא אסתטי ומוריד מהביטחון העצמי שלי. האם ניתוח להקטנת השפתיים החיצוניות נחשב למסוכן? ומה יכולות להיות ההשלכות הרפואיות שלו בעתיד?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

הניתוח אינו מסוכן ואין לו השלכות רפואיות לעתיד.

בברכה,


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
14/08/2014

ניתוח פלסטי להקטנת שפתיים פנימיות בולטות

היי, גילו לי יבלות באיבר המין וטופלתי על ידי קילוף TCA
בעקבות הטיפול נשארה לי צלקת נוראית על השפתיים של הוגינה הנראית כמו עודף של עור.
התייעצתי עם רופא מנתח והוא הציע לי לעבור ניתוח פלסטי לתיקון הנזק לשפתיים החיצוניות.
רציתי לדעת האם ניתוח שכזה מתבצע בהרדמה כללית או מקומית? ומה הסיכונים שיכולים להיות?
תודה רבה

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

רציתי לדעת האם ניתוח שכזה מתבצע בהרדמה כללית או מקומית? = ניתן להשיב לאחר פגישת הכרות כולל בדיקה


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה

שאלות נוספות בנושא: הקטנת השפתיים החיצוניות

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים