ניתוח להצרת הפות (הנרתיק)- VAGINAL THIGHTNING

חדש !!! - לייזר להצרת נרתיק לחצו כאן לקריאה אודות הטכנולוגיה החדשנית

כ-70% מהנשים מעל גיל 40 חוות הרחבה של הנרתיק. על פי ההערכות נשים רבות חוות את התופעה מבלי להיות מודעות לכך. על מנת לאבחן הרחבה בנרתיק בדרך כלל יש לגשת לרופא גניקולוג לבדיקה. באיזור גיל המעבר נשים רבות חוות תופעות שונות כגון חוסר סיפוק מיני או תלונות על חוסר סיפוק מיני מבן זוגן, התרחקות מצד בן הזוג או חוסר חשק מצידו לקיום יחסי מין. במקרים בהם לא קיימת פתיחות בנושאים אינטימיים בין בני הזוג מנסה האישה למצוא סיבות לכך אך ללא הצלחה. ישנם מקרים בהם הסיבה היא למעשה שינוי פיזיולוגי המתרחש בגופך, שיתכן ואת אינך מודעת אליו, הגורם לכל התופעות שצויינו. למעשה, במהלך החיים יכולה האישה לעבור שינויים במבנה הנרתיק. השינוי הפיזיולוגי בנרתיק המתבטא בהתרחבות שלו מוביל לירידה בהנאה הן של האישה והן של הגבר בקיום יחסי מין. בפועל, הגבר פשוט לא מרגיש את החיכוך. בנוסף, לעיתים נשים חוות תופעה של הצטברות אוויר בנרתיק דבר המוביל לקולות הנשמעים כמו נפיחות במהלך קיום יחסי המין, בריחת שתן וקושי בהתרוקנות. נשים רבות לא יודעות מה הסיבה לכך ופונות לרופא המשפחה לעזרה, אך הרבה פעמים גניקולוג הוא זה שיכול לעזור לך והסיבה בעצם טמונה במבנה הנרתיק ושריריו שנחלשים.

להמחשת התהליך ראי סרטון הצרת הפות/נרתיק:

למה הנרתיק מתרחב?

הנרתיק הינו למעשה צינור המחבר את איברי הרבייה הנשיים הכוללים את צוואר הרחם, הרחם והשחלות הנמצאים בעומק גוף האישה אל חוץ הגוף. הוא משמש כתעלה בה עובר התינוק במהלך הלידה מהרחם אל אוויר העולם. הנרתיק הוא צינור המורכב בעיקר שרירים וככאלה הם יכולים להתכווץ וכתוצאה מכך לגרום להתרחבות או התכווצות הנרתיק.

צורת הנרתיק וחוזק השרירים שונים מאישה לאישה ומשתנים במהלך חיי האישה כתוצאה ממצבים שונים כגון לידות, ממצבים הורמונלים כגון חוסר באסטרוגן- הורמון מין נשי שרמתו יורדת בגיל המעבר, מתהליך ההזדקנות הטבעי של הגוף וכן, כתוצאה משנוי במבנה הקולגן, המרכיב את רקמת התמיכה. מבנה הקולגן עובר בתורשה כך שיתכן שאם לאמך היה קולגן שהפך רפוי, אזי גם לך זה יכול לקרות.

במהלך לידה הנרתיק מתרחב על מנת שהתינוק יוכל לעבור בו ולאחר מכן מתכווץ חזרה אם כי לא תמיד חוזר לרוחבו המקורי. ככל שעברת יותר לידות סביר ששרירי הנרתיק שלך איבדו מגמישותם וכתוצאה מכך, הנרתיק נשאר רחב יחסית גם לאחר הלידות. נשים שעברו לידות בואקום או בעזרת מכשירים כגון מלקחיים או שלפן יסבלו גם הן לרוב מהחלשות השרירים בנרתיק כמו גם נשים שעברו הריון כבד עם עובר גדול באופן יחסי. בנוסף, בגיל המעבר רמת האסטרוגן, שהוא הורמון מין נשי, יורדת. הדבר משפיע על שרירי הנרתיק וגורם להיחלשותם. סיבות נוספות היכולות לגרום להיחלשות שרירי הנרתיק הינן ביצוע עבודה פיזית מאומצת וכן, הזדקנותו הטבעית של הגוף המשפיעה על חוזק כל שרירי הגוף ובין היתר על שרירי הנרתיק.

צניחת קירות הנרתיק

לעיתים כאשר שרירי הנרתיק חלשים הם עלולים להוביל לתופעה נוספת שנקראת צניחת קירות הנרתיק בה קירות הנרתיק הנמצאים בסמוך לשלפוחית השתן בכיוון הבטן ולחלחולת בכיוון הגב אינם מספיק חזקים עד שהם צונחים ואיתם גם שלפוחית השתן או החלחולת. לעיתים ניתן לראות בליטה בין שפתי הנרתיק כתוצאה מצניחה זו. אם את סובלת מצניחת קירות הנרתיק סביר שתחושי עצירות וקושי בהתרוקנות או בריחת שתן.בעיה נוספת זאת, של צניחת שלפוחית השתן או צניחת המעי הגס מטופלת בניתוח דומה ומעט יותר מורכב.

למי ניתוח הצרת פות/נרתיק מיועד?

ניתוח הצרת נרתיק מיועד בעיקר לשתי קבוצות עיקריות של נשים.

  1. בקבוצה הראשונה נמנות נשים מעל גיל 45, אחרי מספר לידות שככל הנראה לא ירצו ללדת שוב. במידה שאת חוששת כי הנרתיק שלך אכן התרחב או שאת סובלת מתופעות רפואיות שונות שצויינו כגון בעיה בהתרוקנות, בריחת שתן או הצטברות אוויר בנרתיק הניתוח מיועד בעיקר לך. רצוי לפנות לאבחון אצל רופא גניקולוג המיומן ובעל נסיון בתחום ניתוחים זה שיבצע בדיקה לאיבחון האם את סובלת גם מצניחת קירות הנרתיק. לחילופין, יתכן כי לאחר הלידות החלטת שלא תהרי שוב ואת מרגישה כי איכות חיי המין שלך ושל בן זוגך ירדה מאז הלידות יתכן כי מקור הבעיה הוא התרחבות הנרתיק ויש לשקול ביצוע ניתוח זה.
  2. הקבוצה השניה של נשים להן מיועד הניתוח להצרת הנרתיק הינן נשים צעירות עם נרתיק רחב מולד. אם אובחנת בעבר או את חוששת כי את משתייכת לקבוצה זו והדבר גורם לך להפרעה בקיום יחסי מין או להפרעה אסתטית יתכן והניתוח יעזור גם לך. עם זאת, עבור נשים צעירות יש לשקול יותר בכובד ראש ניתוח זה מאחר ויש לו השפעה על הלידות בעתיד.

מתי נכון לבצע ניתוח הצרת נרתיק

ככלל מומלץ לעבור ניתוח להצרת הנרתיק רק אם החלטת שאין ברצונך להרות שוב שכן, במידה ותעברי את הניתוח ולאחר מכן תהרי תוצאות הניתוח יהרסו בזמן הלידה וככל הנראה לא יהיה ניתן לחזור עליו. לכן, במידה ואת עדיין חושבת להרות רצוי לחכות עם הניתוח.

בכל מקרה, במידה והינך שוקלת את הניתוח בשל מצב רפואי, אסתטי או בשל ירידה באיכות חיי המין שלך רצוי לגשת לרופא רופא גניקולוג המיומן ובעל נסיון בתחום ניתוחים זה לייעוץ. הרופא יבצע בדיקה יאבחן האם אכן מדובר בהרחבה של הנרתיק או במקרה של צניחת קירות הנרתיק וייעץ לך לאחר שיחה איתך והסברת ההשלכות האם כדאי ונכון לעבור את הניתוח ומתי נכון עבורך לבצע ניתוח זה.

האופציות לניתוח הצרת הנרתיק

יש להבדיל בין שני ניתוחים הקשורים בהצרת הנרתיק אשר מתבצעים כל אחד באופן מעט שונה.

  1. הניתוח הראשון הוא ניתוח להצרת הנרתיק, בו פתח הנרתיק מתרחב ושרירי הנרתיק הופכים חלשים יותר. בניתוח זה המנתח מסיר את השכבה החיצונית של קיר הנרתיק האחורי, קיר הנרתיק שפונה לכיוון הגב- במצב של שכיבה הוא למעשה הקיר התחתון של תעלת הנרתיק. לאחר מכן, מבצע המנתח חתך עדין בצורת משולש בקיר האחורי של הנרתיק ועל ידי קירוב קירות המשולש שנוצר ותפירה שלהם אחד לשני הוא יוצר פתח נרתיק צר יותר. הרוחב המומלץ לפתח נרתיק הינו רוחב של כשתי אצבעות.

להמחשת התהליך ראי סרטון הצרת נרתיק:

זהו הניתוח הנפוץ יותר בקרב נשים הנובע בעיקר מבעיה אסתטית או בעיה בתפקוד המיני כתוצאה מגודל פתח הנרתיק הגורם לחוסר סיפוק מיני אצל האישה וכן אצל הגבר.

את הניתוח ניתן לבצע על ידי שימוש בסכין או בקרן לייזר אך הוא דורש מיומנות רבה והכרה טובה של האיזור המנותח על מנת למנוע נזקים לכלי דם ולעצבים באיזור. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לחיתוך מדויק של עובי הרקמה הרצוי. לכן, רצוי לפנות לרופא מומחה בכירורגיה וגינלית לצורך ביצוע ניתוח זה.

במקרה של צניחת קירות הנרתיק אשר מובילה לצניחת שלפוחית שתן או צניחת המעי הניתוח מתחיל ומסתיים באופן דומה לניתוח שתואר לעיל אולם במהלכו מבצע המנתח פעולות נוספות הבאות להבטיח את תיקון הצניחה בה מדובר.

מה קורה בניתוח הצרת הנרתיק

משך הניתוח להצרת קירות הנרתיק הוא כחצי שעה, במידה שאת עוברת ניתוח שכולל גם מקרה של צניחת קירות הנרתיק זמן הניתוח יתארך בהתאם למידת התיקון שעל המנתח לבצע.

הניתוח להצרת קירות הנרתיק יכול להתבצע בכמה סוגים שונים של הרדמות בהתאם להעדפותייך ולהעדפת המנתח.

ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית, כלומר בהרדמה של מקום הניתוח בלבד. אופציה אחרת להרדמה הינה הרדמה איזורית, על ידי זריקה אפידורלית או ספינלית, לאיזור הגב התחתון על מנת "לשתק" את העצבים בכל האיזור, כולל איזור הפות, למהלך הניתוח.

במקרים מסויימים, יכול הניתוח להתבצע תחת הרדמה מלאה או תחת הרגעה תוך ורידית כך חומר ההרדמה מוזרק לוריד.

בכל מקרה, רצוי לדבר עם הרופא על אופן ביצוע ההרדמה טרם מועד הניתוח.

בסוף הניתוח תועברי מחדר הניתוח אל חדר ההתאוששות שם תשהי בדרך כלל כשעתיים.

ניתוח להצרת הנרתיק נחשב לפשוט יחסית ולכן אינו מצריך אישפוז בדרך כלל, כלומר לא תצטרכי להישאר ללון בבית החולים ותוכלי להשתחרר לביתך כבר מספר שעות לאחר הניתוח.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

6 שאלות גולשים בהמשך העמוד

07/01/2017

נרתיק חלש

אני בת 51 ושמעתי שלאחרונה יש אולי פתרון לבעיה שלי. שנתיים שבעלי מתלונן שלא יכול לגמור כי הוא הפסיק להרגיש את הנרתיק שלי. לי אין בעיה אבל לו יש כן בעיה. אמנם קצת יבש לי לאחרונה אבל לא נראה לי שזה קשור. שמעתי לאחרונה על טיפול בלייזר או משהו כזה שפותר את הבעיה הזאץ. האם זה נכון ושווה?

ד"ר שרגא וקסלר

אכן הטיפול בלייזר לתוך הנרתיק במכשור של חברת לומניס [פאם טאצ'] פותר 3 בעיות במכה אחת: יובש בנרתיק וכאב ביחסי מין, בריחת שתן, נרתיק רחב ורפוי. 
הפעולה נעשית ללא כאב וללא הרדמה וללא סיבוכים. 
נמשכת 2-4 דקות, פעם בחודש - כל חודש למשך 3 חודשים.

 

 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
07/01/2017

יובש בנרתיק עם בריחה שתן ונרתיק רחב

אני בת 56 וסובלת מיובש בנרתיק עם בריחת שתן ונרתיק רחב. האם יש קשר בין כל אלו והכי חשוב האם יש תרופה או פתרון לבעייה. תודה

ד"ר שרגא וקסלר

כיום ניתן לפתור את 3 הבעיות האלו באמצעות לייזר לתוך הנרתיק עם מכשיר מיוחד. הפעולה נמשכת 2-3 דקות ויש לחזור עליה 2-3 פעמים במרווח של חודש. התוצאות טובות מאד ואחוזי ההצלחה נעים מ 84% ועד 92%. הפעולה נעשית ללא הרדמה. אין כאבים או אי נוחות ואין סיבוכים. 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
11/05/2016

ההבדיל בין ניתוח לייזר וניתוח רגיל תפירה .

האם קיים הבדיל בין ניתוח לייזר וניתוח רגיל תפירה ? ומי יותר טוב ?

ד"ר שרגא וקסלר

כל רופא והמיומנות שלו.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
15/04/2015

הצרת נרתיק

הי דוקתור
אני בת 30 אמא לשני ילדים ובהריון
אני מרגישה התרחבות בנרתיק וזה קשה מאד ומחליש את הבטחון העצמי שלי מול בעלי.
אחרי הלידה אני מתכוונת לעשות את הניתוח .. זה מומלץ בגיל שלי וכמה זה עולה ניתוח כזה.. והאם זה מכוסה בסל הביטוח בקופ"ח??

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

ניתן לברר פרטים אלו במרפאתנו 03-6956867.

 

 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
25/11/2014

הצרת נרתיק

ד"ר וקסלר שלום רב,

רציתי לדעת כמה זמן לאחר ניתוח לכיווץ הנרתיק לא ניתן לקיים יחסי מין. בנוסף הייתי רוצה לדעת כמה זמן אחרי לידה ניתן לבצע ניתוח כזה.
תודה

ד"ר שרגא וקסלר

יחסי מין אחרי הניתוח - חודש +.

זמן לביצוע אחרי לידה - 3-6 חודשים.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
14/08/2014

הרחבת נרתיק כמו הצרת נרתיק

היי, אני בת 23 ויש לי נרתיק צר מאוד. הדבר אומר כי איני יכולה להכניס טמפון בגודל נורמלי בזמן מחזור ובקושי יכולה לקיים יחסי מין.
רציתי לדעת אם כמו שקיים ניתוח להצרת הנרתיק קיים גם ניתוח להרחבת הנרתיק?
אם התשובה חיובית, האם יש לזה סיכונים לטווח הארוך?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

רציתי לדעת אם כמו שקיים ניתוח להצרת הנרתיק קיים גם ניתוח להרחבת הנרתיק?= אין ניתוח להרחבת נרתיק.

מציע שתעברי בדיקה כי יתכן שזו לא הבעיה. 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה

שאלות נוספות בנושא: ניתוח להצרת הפות (הנרתיק)- VAGINAL THIGHTNING

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים