שחזור קרום הבתולין

ישנם תרבויות ומגזרים בהם על מנת להינשא חייבת האישה להיות בתולה וכתוצאה מכך קיבל קרום הבתולין חשיבות מיוחדת עבור אותן נשים בתרבויות אלה.

בעידן בו אנו חיים כיום, נשים רבות הופכות פעילות מינית לפני החתונה, וכתוצאה מהחשיבות שמקנה החברה והדת לקרום הבתולין ישנן נשים שעל אף שהן פעילות מינית ירצו לפני מועד החתונה להשיב ולשחזר את קרום הבתולין שלהן. אם את שוקלת ניתוח לשחזור קרום הבתולין סביר שתחושי מעט לא בנוח עם "השקר" אותו תאלצי לשאת. עם זאת, במקרים מסויימים, נשים שאינן בתולות עלולות להיות אף בסכנת חיים במידה והדבר יתגלה בחברה אליה הן משתייכות ולכן, על אף שמדובר בשקר לעיתים יש לו חשיבות מכרעת בעתיד חייה של האישה.

למה קרום הבתולין נקרע?

קרום הבתולין הוא רקמה דקה הנמצאת בפתח הכניסה לנרתיק האישה. צורת קרום הבתולין שונה בין אישה לאישה. ישנן נשים אשר אצלן מדובר ברקמה בצורה טבעתית הנמצאת בכניסה לנרתיק וחוסמת חלקית את פתח הנרתיק- זוהי הצורה הנפוצה ביותר, ישנן נשים אשר קרום הבתולין אצלן הוא בצורת מחיצה רוחבית או אורכית וישנן נשים שאצלן קרום הבתולין מכסה את כל פתח הנרתיק וקיימים בו מספר חריצים. במקרים מסויימים ישנן נשים הנולדות ללא קרום בתולין כלל או לחילופין עם קרום בתולין שאוטם את כל פתח הנרתיק והדבר עלול לגרום לבעיות רפואיות.

תפקידו הפסיולוגי של קרום הבתולין אינו ידוע אך ההערכה היא שהוא נועד להגן על איברי הרבייה הנשיים הפנימיים במהלך תקופת הילדות.

מאחר ומדובר בקרום דק מאוד, בעת קיום יחסי מין בפעם הראשונה קרום זה בדרך כלל נבקע על מנת שאיבר המין הגברי יוכל להיכנס לתוך הנרתיק.

 למי ניתוח שחזור קרום הבתולין מיועד?

בשל חשיבותו של קרום הבתולין השלם בפן החברתי ובפן הדתי עבור מגזרים ותרבויות שונות ועצם היותו תנאי הכרחי לנישואין בתרבויות אלה, נשים צעירות רבות מעוניינות לשחזר את קרום הבתולין לפני החתונה. כתוצאה מכך, הניתוח מיועד עבור נשים צעירות אשר כבר איבדו את בתוליהן או שנולדו ללא קרום אך מעניינות להשיב את הקרום מטעמים חברתיים ודתיים. יש נשים שאבדו את קרום הבתולין בשל תאונה או חבלה וגם הן עשויות להיות מעוניינות לאחות מחדש את הקרום.

אם הינך שייכת למגזר או תרבות בהם לקרום הבתולין חשיבות רבה יתכן ותרצי לשקול שחזור ואיחוי שלו לפני החתונה.

מתי נכון לבצע את הניתוח לשחזור קרום הבתולין?

מועד הניתוח תלוי במועד יום הנישואין שלך. אם ידוע לך מועד הנישואין אזי ניתן לבצע ניתוח פשוט כשבועייים לפני מועד החתונה. ניתוח זה נעשה בהרדמה מקומית באמצעות ספריי.

אם מועד הנישואין אינו ידוע לך או אם הוא עוד מספר חודשים לפחות, ניתן לעשות ניתוח מרכב יותר וזה נעשה בהרדמה כללית. תוצאות ניתוח זה גורמות לכך שקרום הבתולין יכול להישאר שנים רבות במידה שלא יבקע, אפילו עשרות שנים.

מהן האופציות הקיימות כיום לניתוח שחזור קרום הבתולין

עבור נשים המעוניינות להשיב את קרום הבתולין שלהן כשבועיים לפני מועד חתונתן עומדת האפשרות להליך פשוט ומהיר הנעשה בהרדמה מקומית.

בניתוח זה, לאחר הרדמת המקום בספריי להרדמה מקומית, מתבצעת תפירת קרום הבתולין המקורי/הפתוח בתפרים עדינים הנמסים מעצמם. למעשה, במהלך בקיעת קרום הבתולין נשארות חתיכות קטנות ממנו בפתח הנרתיק. בניתוח זה המנתח מחבר את החתיכות האלה חזרה לכדי קרום שנראה שלם.

במידה שאת מעוניינת להשיב את קרום הבתולין לטווח זמן ארוך יותר קיים הליך מעט שונה הנעשה תחת הרדמה כללית.

בהליך ז מדובר למעשה בניתוח פלסטי בו יוצרים מחדש את קרום הבתולין ותופרים אותו אל דפנות פתח הנרתיק. תהליך ההחלמה מניתוח זה נמשך מספר חודשים, בדרך כלל כ-3 חודשים ולכן ניתוח זה לא מבוצע אם מועד החתונה הוא פחות מ-3 חודשים. תוצאות ניתוח זה יכולות להישאר, במידה שלא בוקעים בשנית את קרום הבתולין, גם 20 שנים ויותר.

כאמור, ניתוח שחזור קרום הבתולין נערך בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית בהתאם לסוג הניתוח אותו את בוחרת לעבור ובהתאם לניתוח המתאים לך בהתחשב בזמן הנותר לך עד מועד חתונתך או מועד קיום יחסי המין הבא.

במידה שתעברי את הניתוח תחת הרדמה כללית יהיה עליך להגיע טרם מועד הניתוח לפגישה עם הרופא המרדים בבית החולים בו את עתידה לעבור את הניתוח.

הרופא המרדים יבקש ממך למלא שאלון קצר על אודות עברך הרפואי ולאחר מכן ישוחח איתך על ההרדמה אותה את עומדת לעבור במהלך הניתוח. מטרת הפגישה היא ליידע אותך בכל ההליך הקשור להרדמה, בתופעות הלוואי שיתכן ותחושי ובסיכונים הכרוכים כתוצאה מהרדמה כללית. עם זאת, חשוב לדעת כי מטרת הפגישה היא להתאים לך את ההרדמה הנכונה ביותר בהתאם לעברך הרפואי ועל ידי כך למזער את הסיכונים. בנוסף, הרופא המרדים יהיה נוכח במהלך כל הניתוח ויוודא כי מדדי גופך כגון הדופק הנשימה הינם תקינים על מנת להבטיח את ביטחונך.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

6 שאלות גולשים בהמשך העמוד

27/10/2015

קרום בתולין

כמה עולה הניתוח לשחזור/ איחוי קרום הבתולין?
והאם יש צורך לאשפוז לאחר הניתוח?
והאם המרפאה שלכם פרטית?

ד"ר שרגא וקסלר

אנא התקשרי למרפאה 03-6956867 וקבלי את כל הפרטים.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
16/07/2015

שחזור כרום הבתולין

אם אני עושה את הניתוח המלא לשחזור הבתולין ופתאום אחרי חודש או חודשיים אני מתחתנת האם בעלי ידע את זה והאם אוכל לקיים יחסי מין איתו ??

ד"ר שרגא וקסלר

את הניתוח המלא עושים כחצי שנה לפני החתונה. במקרה כזה בעלך לא ירגיש. 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
04/11/2014

ניתוח לשיחזור קרום הבתולים

שלום,
תוכל להסביר יותר בבקשה על ההחלמה מהניתוח של ה"שלושה חודשים"? אני מבינה שאי אפשר לקיים יחסי מין בשלושת החודשים שאחרי הניתוח האם הדבר אומר שסובלים מכאבים במשך שלושה חודשים? או שמה בעצם קורה?

תודה.

ד"ר שרגא וקסלר

אני מבינה שאי אפשר לקיים יחסי מין בשלושת החודשים שאחרי הניתוח = נכון

האם הדבר אומר שסובלים מכאבים במשך שלושה חודשים? = לא. 


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
02/09/2014

שחזור קרום הבתולין לילדה בת 15

שלום, גיליתי כי בתי בת ה-15 קיימה יחסי מין עם החבר שלה. היא עדיין ילדה קטנה ואני בטוחה שהיא תתחרט על כך בגיל מאוחר יותר. אני רוצה לנסות לשכנע אותה לעשות תיקון ולשחזר את קרום הבתולין. שאלתי היא האם אפשר לבצע פרוצדורה כזאת על ילדה בגילה?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

בחרתי שלא לעשות ניתוחים כאלו לילדות. האמת שגם אין סיבה למהר ולכן אפשר להמתין.

בברכה,


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
14/08/2014

שחזור קרום הבתולין

שלום, אני בת 19 ולפני חמש שנים עברתי אונס שמשפיע עליי גם היום בכל תחומי החיים.
העובדה הזו מפריעה לי מאוד לחיי המין והייתי רוצה לנסות לשחזר את קרום הבתולין ולהתחיל דף חדש.
האם זה אפשרי 5 שנים לאחר בקיעת הקרום? כיצד זה נעשה?

ד"ר שרגא וקסלר

שלום,

האם זה אפשרי 5 שנים לאחר בקיעת הקרום? = כן זה אפשרי ובפגישה אחרי שיחה ובדיקה מתאמים את סוג הניתוח.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה
01/08/2014

איחוי קרום הבתולין

האם אפשר לשחזר את קרום הבתולין אחרי כמה/ הרבה פעמים של קיום יחסי מין ?
פעם שמעתי ממישהי שלומדת רופאת נשים שקשה לשחזר את הקרום אחרי כמה פעמים, אני בת 21 ומקיימת יחסי מין כ3 חודשים בפעם הראשונה שיצא דם חשבתי שזהו לא ייצא עוד אבל שוב זה יצא גם אחרי 5 פעמים מהפעם הראשונה והייתה החדירה כואבת ורק אחרי שהפסיק לצאת דם אז נהפך להיות מהנה בלי כאבים.
מאוד חשוב לי לדעת אם אפשר לתקן את זה בשלב הזה, כי אנחנו מקיימים יחסי מין בתדירות יחסית גבוהה שזה כמעט כל יום.
ותודה מראש :)

ד"ר שרגא וקסלר

מספר יחסי המין אינו משנה לענין הניתוח של איחוי/ שחזור הבתולין.


בברכה,
ד"ר שרגא וקסלר,
גניקולוג בכיר, מומחה בניתוחים אסתטיים של הוגינה

שאלות נוספות בנושא: שחזור קרום הבתולין

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים